شماره مطلب : 22873
زمان انتشار : 97/8/19 - 10:26 2018/11/10
آوینی فیلم:  سی و پنجمین جشنواره فیلم کوتاه تهران جمعه ۱۸ آبان ماه ۹۷ در پردیس ملت تهران آغاز به کار کرد و در روز اول شاهد حضور جمعیت کثیری از اهالی فیلم کوتاه و علاقمندان به این نوع سینما بود.
فقدان عزم مدیریتی در سطح کلان سازمان سینمایی

آغاز سی و پنجمین جشنواره فیلم کوتاه تهران با ازدحام جمعیت

آوینی فیلم: سی و پنجمین جشنواره فیلم کوتاه تهران جمعه ۱۸ آبان ماه ۹۷ در پردیس ملت تهران آغاز به کار کرد و در روز اول شاهد حضور جمعیت کثیری از اهالی فیلم کوتاه و علاقمندان به این نوع سینما بود.

آوینی فیلم: سی و پنجمین جشنواره فیلم کوتاه تهران جمعه ۱۸ آبان ماه ۹۷ در پردیس ملت تهران آغاز به کار کرد و در روز اول شاهد حضور جمعیت کثیری از اهالی فیلم کوتاه و علاقمندان به این نوع سینما بود.

به گزارش مهر، در حالی که سالانه چندین جشنواره مهم سینمایی در تهران برگزار می شود ولی هنوز سینمای مناسبی برای این میزبانی وجود ندارد و ساخت به اصطلاح «کاخ جشنواره» سال هاست که به تعویق افتاده است. وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت روحانی از علی جنتی و رضا صالحی امیری تا عباس صالحی (وزیر فعلی) گرچه به نهضت سالن سازی سینما افتخار می کنند و فرض را بر این گذاشته اند که کمبود سالن های سینما در سطح کشور به ویژه در پایتخت در دوره آنها کمتر شده است ولی هیچ گونه گامی برای ساخت محلی مناسب برای میزبانی جشنواره های سینمایی با توجه به افزایش روزافزون مخاطبان سینما، برنداشته اند.

پردیس ملت که یکی از بدمسیرترین سینماهای تهران است و فاصله قابل توجهی با مرکز شهر دارد و راه های منتهی به آن نیز با ترافیک شدید مواجه است با مشکل نداشتن پارکینگ هم رو به رو است و در ایام برپایی جشنواره های سینمایی در این پردیس تعداد زیادی از خودروهای مخاطبان جشنواره در کنار اتوبان پارک کرده و نظم راهنمایی و رانندگی را بهم زده و البته توسط پلیس نیز جریمه می شوند. همچنین تعداد دیگری از مخاطبان حتی امکان پارک در کناره های اتوبان را پیدا نمی کنند و باید در فواصل دورتر پارک کرده و ریسک تردد پیاده شبانگاهی را بپذیرند که این موضوع می تواند برای خانم ها خطرسازتر باشد.

همه آنچه بدان اشاره شد مشکل یک جشنواره خاص نیست بلکه نشان از فقدان عزم مدیریتی در سطح کلان سازمان سینمایی برای رفع این مساله است و سیاستگذاران جشنواره ای چون فیلم کوتاه تهران صرفا می توانند با شرایط فعلی، مشکلات را مدیریت کرده و به حداقل برسانند.

آنچه در روز اول سی و پنجمین جشنواره فیلم کوتاه تهران قابل توجه بود اختصاص یک سالن کوچک ویژه اهالی رسانه بود که به طور اختصاصی می توانستند طبق جدول تنظیم شده در این سالن به تماشای فیلم ها بنشینند که این را می توان تمهیدی از سوی جشنواره دانست که برای رفع مشکل سال قبل، اندیشیده شده است. البته جای تعدادی از فیلم ها در این جدول خالی است که دردسر صف های طولانی برای دیدن این فیلم ها را پیش روی اهالی رسانه و منتقدان قرار خواهد داد.

همچنین به دلیل مشکل پارکینگ، ون هایی برای انتقال مهمانان به نقاط مختلف شهر همچون سال های قبل درنظر گرفته شده بود که برخورد مناسب متولیان این بخش و رانندگان ون ها رضایت مخاطبان را به دنبال داشت. مساله شلوغ بودن سالن ها امری است که از سوی مسئولان هم امری پسندیده محسوب می شود و آن را به حساب عملکرد مثبت می گذارند و ریسک بلیت فروشی را برای جشنواره های تخصصی نمی پذیرند زیرا از سالن های خالی واهمه دارند.

سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران ز ۱۸ تا ۲٢ آبان۹۷ برگزار می شود.

اضافه کردن دیدگاه جدید