شماره مطلب : 23004
زمان انتشار : 97/8/29 - 13:52 2018/11/20
آوینی فیلم: دبیر جشنواره مقاومت مقابل خبرنگاران و رسانه‌ها قرار گرفت تا پاسخگوی موضوعات مختلف این جشنواره باشد.
نشست خبری جشنواره فیلم مقاومت برگزار شد

نکوداشت بزرگان در جشنواره مقاومت

آوینی فیلم: دبیر جشنواره مقاومت مقابل خبرنگاران و رسانه‌ها قرار گرفت تا پاسخگوی موضوعات مختلف این جشنواره باشد.

آوینی فیلم: دبیر جشنواره فیلم مقاومت مقابل خبرنگاران و رسانه‌ها قرار گرفت تا پاسخگوی موضوعات مختلف این جشنواره باشد. پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت با تمام گستردگی و مظلومیت در آستانه برگزاری است. آن عظمت و شکوه مقاومتی ها در حالی به رخ کشیده می شود که در عین جشن، اندوهگین از درگذشت دو کارگردان فقید است؛ یدالله صمدی به عنوان عضو هیئت انتخاب جشنواره مقاومت، حبیب الله کاسه ساز یار دیگر جشنواره مقاومت، حمید آخوندی و سیدضیاءالدین دری داور جشنواره. برای این یاران جشنواره مقاومت نکوداشت گرفته می شود.

در ابتدای نشست خبری رونمایی از پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت، به بهانه نکوداشت از همسر حمید آخوندی دعوت شد تا از این پوستر رونمایی شود. او در معرفی آخوندی، گفت: حمید مرد عمل بود و از شعارزدگی فرار می کرد. همیشه برای حل مسائل و مشکلات مردم گام بردارد. جانباز بودند ولی هیچ وقت کارت جانبازی نگرفتند و به کسی هم نگفتند جانباز هستم.

نوید دری فرزند سیدضیاءالدین دری در پشت تریبون قرار گرفت و گفت: ما هنوز داغدار هستیم و این بزرگداشتها واقعا تسلی خاطر ماست. واقعا جایشان خالی است و آثارشان چون خورشید تابان می‌درخشد. پدرم در میان شما مقاومتیها حضور دارد و به گسترش و توسعه این جشنواره‌ها می بالد. از پوستر نکوداشت سیدضیاءالدین دری هم رونمایی شد.

حبیب الله کاسه ساز هم از بنیانگذاران عرصه نمایش دفاع مقدس بود که فرزند او در جمع رسانه ها حضور داشت و از پوستر نکوداشت پدرش رونمایی کرد.

یدالله صمدی سال های سال با عشق و صادقانه در سینمای ایران گام برداشت تا جاودانه شود و لبخند و مهربانی شان را از یاد نمی برند. بنفشه صمدی دختر و سعید کریمی داماد این کارگردان از این پوستر نکوداشت رونمایی کردند.

بنفشه صمدی، گفت: قبل از رفتن پدرم هم دست اندرکاران جشنواره مقاومت کنار ما بودند و امروز هم نکوداشت برگزار می‌کنند. درباره پدرم صحبت کردن گزافه‌گویی است چون همه مردم و سینما او را می‌شناسند. پدرم در عرصه صنفی و کارگردانی پررنگ بودند ولی از خانواده‌شان هم غافل نشدند. نسل امروز سینمای ایران هم برای کار و خانواده‌شان وقت نمی‌گذارند و واقعا نمی‌دانم چه معجزه‌ای بوده که امثال پدرم به همه چیز رسیدگی می‌کردند و توجه داشتند.

سعید کریمی دستیار و داماد مرحوم یدالله صمدی گفت: یادم می‌آید که در شیراز محمد خزاعی برای ایشان پیامکی فرستادند برای داوری در جشنواره مقاومت ولی نمی‌دانستند ایشان در بستر بیماری است. از آن روز ایشان در کنار ما بودند. این را بدانید امثال یدالله صمدی همیشه خواهند بود تا این سینما زنده است و ان شالله بتوانیم این مسیر را ادامه بدهیم.

محمد خزاعی دبیر جشنواره مقاومت درباره نکوداشتها گفت: بزرگانی که در جشنواره مقاومت نکوداشت آنها برگزار می‌شود همه از خوبان و موثرین توسعه انقلاب اسلامی با زبان فرهنگ و هنر بودند. شخصیتی چون یدالله صمدی که پدر مهربان سینما و اندیشه‌ای به یادماندنی بود. حبیب الله کاسه ساز که در حق او بعد از مرگ اجحاف شد و امپراطور جهنم را کنار او دیدیم و بعد بیمار شد و از میان ما رفت. هیچ وقت نگاه و اندیشه استکبارستیزی ضیاءالدین دری فراموش نمی‌شود حتی با پشتیبانی‌هایی که برخی اوقات به آثار ایشان نمی‌شد چون برخی کارهای ایشان را دوست نداشتند و حمید آخوندی همیشه جاودانه است چون بدون چشم داشت و تظاهری برای مردم کار می‌کرد. ان شالله دوشنبه پنجم آذر در تالار وحدت از این بزرگان تقدیر خواهیم کرد.

یزدان عشیری روابط عمومی جشنواره مقاومت توضیح داد: روز دوشنبه افتتاحیه جشنواره مقاومت و در سالنهای عصر جدید و فلسطین نمایش فیلم خواهیم داشت. سینما فلسطین به عنوان محل اصلی جشنواره و اختتامیه هم در برج میلاد خواهد بود.

محمد خزاعی دبیر جشنواره مقاومت درباره زمان برگزاری جشنواره در لبنان گفت: دوازدهم الی پانزدهم آذرماه هفته فیلم مقاومت در لبنان با اکران فیلم های امپراطور جهنم، تنگه ابوقریب و سرو زیر آب آغاز می شوند.

اضافه کردن دیدگاه جدید