شماره مطلب : 23012
زمان انتشار : 97/8/30 - 13:29 2018/11/21
آوینی فیلم: «#من ـ هم ـ می‌آیم» برای آنهایی که در یکی از شبکه‌های اجتماعی بخصوص اینستاگرام عضویت دارند هشتگ کاملاً آشنایی است.

دعوت اهالی فرهنگ و هنر به مشارکت مردم در پنجمین «کتاب گردی»

آوینی فیلم: «#من ـ هم ـ می‌آیم» برای آنهایی که در یکی از شبکه‌های اجتماعی بخصوص اینستاگرام عضویت دارند هشتگ کاملاً آشنایی است.

آوینی فیلم: «#من ـ هم ـ می‌آیم» برای آنهایی که در یکی از شبکه‌های اجتماعی بخصوص اینستاگرام عضویت دارند هشتگ کاملاً آشنایی است. پست‌هایی با این کمپین طی روزهای اخیر در صفحات شخصی اغلب اهالی فرهنگ و هنر به اشتراک گذاشته شده که این پست‌ها گاه صرفاً دعوتی از سوی اهالی فرهنگ برای همراهی مردم بوده و گاه، حاوی جملاتی ترغیب‌کننده در ضرورت کتاب و کتابخوانی. اگرچه این کمپین فرهنگی تنها به هنرمندان و اهالی کتاب محدود نمی‌شود؛ کافی است سری به صفحات شخصی اطرافیان‌تان در شبکه‌های اجتماعی بزنید تا حداقل در صفحه یکی-دو نفر از آنها با دعوت به حضور در این اتفاق فرهنگی و روزی برای کتاب رو به رو شوید. روزی که بنای آن را احمد مسجدجامعی، وزیر فرهنگ و ارشاد دولت اصلاحات گذاشته و حالا وارد پنجمین سالگرد برپایی شده است؛ روز «کتابگردی» که مردم به کتابفروشی‌ها می‌آیند تا بگویند آنقدرها هم از کتاب و کتابخوانی دور نشده‌اند و حتی در همین شرایط نامطلوب اقتصادی هم حواسشان به کتاب و اهالی‌اش هست. فردا آخرین روز بیست و ششمین دوره هفته کتاب هم هست که با روز کتابگردی همزمان شده؛ مردم به کتابفروشی‌های محله و شهرشان می‌روند، کتاب می‌خرند و اگر امکان آن فراهم باشد با نویسندگان و مترجمان مورد علاقه خود دیدار می‌کنند. از همین رو در برخی از کتابفروشی‌ها از همان ساعت‌های ابتدایی بازار نشست‌ها و جلسات گفت‌و‌گو داغ است و حتی تخفیف‌های ویژه‌ای هم برای این روز درنظر گرفته‌اند تا مراجعه‌کنندگان از امکان بیشتری برای خرید کتاب برخوردار شوند. در گزارش امروز به سراغ برخی از اهالی فرهنگ و هنر رفتیم تا به بهانه فرارسیدن این روز فرهنگی، هم دعوت آنان به کتابخوانی را با شما به اشتراک بگذاریم و هم قدری از ضرورت توجه بیشتر به این دوست قدیمی و همیشه مهربان بشنویم.
محمود دولت آبادی نویسنده در این باره گفت: من یک نویسنده‌ام، نباید به مردم بگویم کتاب بخوانید، باید کاری کنم که جذب نوشته‌هایم شوند. با این حال معتقدم اختصاص روزی برای کتابگردی اتفاق خوبی ست که نباید از آن غافل شویم. همین که آقای مسجدجامعی با همراهی اهالی کتاب و هنر موفق به جلب توجه مردم به کتابخوانی شده جای خسته نباشید دارد.حداقل به این بهانه توجه مردم به کتابخوانی جلب می‌شود. ما مردمی هستیم که تاریخی طولانی در کتاب و کتابت داریم، آنچنان که در دوران باستان و پیش از اسلام هم پیامبری در سرزمینمان به هدایت مردم پرداخت که کتاب او «گات ها» نثری بسیار زیبا و شعرگونه دارد. هر کدام از ما باید به نوبه خود برای تبدیل این روز نمادین به سنتی ماندگار تلاش کنیم، فردا به کتابفروشی‌ها برویم، کتاب بخریم و نظراتمان درباره کتاب‌هایی را که خوانده‌ایم  به اشتراک بگذاریم. بنابراین من هم می‌آیم.

 

کلید واژه ها

اضافه کردن دیدگاه جدید