شماره مطلب : 23017
زمان انتشار : 97/8/30 - 13:43 2018/11/21
آوینی فیلم: همایون اسعدیان گفت: سینما و تلویزیون دو رسانه جدا هستند و بهتر است وارد این مقوله که کدام بهتر است، نشویم. من طبیعتا فیلم‌سازی را خیلی دوست دارم، اما این نفی تلویزیون نیست.
همایون اسعدیان:

بعید می‌دانم کارگردانان شاخص سینما با فعالیت در تلویزیون مشکلی داشته باشند

آوینی فیلم: همایون اسعدیان گفت: سینما و تلویزیون دو رسانه جدا هستند و بهتر است وارد این مقوله که کدام بهتر است، نشویم. من طبیعتا فیلم‌سازی را خیلی دوست دارم، اما این نفی تلویزیون نیست.

آوینی فیلم: همایون اسعدیان گفت: سینما و تلویزیون دو رسانه جدا هستند و بهتر است وارد این مقوله که کدام بهتر است، نشویم. من طبیعتا فیلمسازی را خیلی دوست دارم، اما این نفی تلویزیون نیست. در مقطعی اتفاق بدی در تلویزیون رخ داد. موجی از تهیهکنندگان آماتور وارد شدند و طبیعتا در کنارشان حجم عظیمی کارگردان آماتور هم آمد. لازمه ساخت یک مجموعه خوب، وجود یک تهیهکننده حرفهای و معتبر است که با خودش کارگردان معتبر میآورد. وگرنه بعید میدانم کارگردانان شاخص سینما با فعالیت در تلویزیون مشکلی داشته باشند. ما زمانی در تلویزیون لطمه خوردیم که شروع به چرتکه انداختن کردیم. گفتیم فلان کارگردان روزی بیست دقیقه ضبط میکند. وقتی کیانوش عیاری یا داوود میرباقری به تلویزیون میآیند، باید بدانیم که شاید روزی دو دقیقه هم ضبط نکنند، اما نتیجه کارشان عالی خواهد شد.

من نمیتوانم بگویم که یک فیلمساز اجتماعی هستم؛ این را باید شما بگویید. فقط میدانم که روی هوا یا در خلأ فیلم و سریال نمیسازم. سریال راه بیپایان شرایط اجتماعی خاصی را روایت میکند؛ اما قصهاش عاشقانه است. لحظه گرگومیش هم همینطور است؛ ما با داستانی عاشقانه شروع میکنیم، اما این عاشقانگی در بستر اجتماعی خودش معنا دارد. دوست ندارم به طور مستقیم به مسائل اجتماعی بپردازم، اما دلم میخواهد به بهانه شخصیتهایم شرایط اجتماعیشان را هم به تصویر بکشم که اگر فردا کسی آمد و کارم را دید، بگوید: عه، آن مقطع اینطور بود و آدمهایش این دغدغهها را داشتند. کارگردانی در خلأ، حداقل برای من یکی جذابیت ندارد. به مدیران تلویزیون هم گفتهام؛ من اگر فکر کنم که با ساخت یک سریال نمیتوانم در بیان مسائل قدمی به جلو بردارم، اساسا دلیلی نمیبینم که آن مجموعه را بسازم.

منبع: روزنامه جام جم

کلید واژه ها

اضافه کردن دیدگاه جدید