شماره مطلب : 23206
زمان انتشار : 97/9/20 - 09:52 2018/12/11
آوینی فیلم: در دومین روز از جشنواره بین المللی سینما حقیقت پردیس چارسو میزبان شخصیت های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی، فوتبالیست ها  و حتی فوتبال دوستان بسیاری بود که هر کدام برای دیدن فیلم مورد علاقه شان به پردیس چارسو آمدند.
در دومین روز از دوازدهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت چه گذشت؟

جشنواره ای منظم با مستندهایی تماشایی در گرمای سینماچارسو

آوینی فیلم: در دومین روز از جشنواره بین المللی سینما حقیقت پردیس چارسو میزبان شخصیت های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی، فوتبالیست ها و حتی فوتبال دوستان بسیاری بود که هر کدام برای دیدن فیلم مورد علاقه شان به پردیس چارسو آمدند.

آوینی فیلم: در دومین روز جشنواره سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از بخش های مختلف جشنواره بازدید کرد. حداد عادل برای دیدن فیلم «شرقی» ساخته مسعود طاهری به چارسو آمد و احمد مسجد جامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران ضمن بازدید از بخش های مختلف جشنواره به دیدن فیلم «آبی به رنگ آسمان» ساخته امیر رفیعی نشست. البته این فیلم که درباره تاریخ باشگاه استقبال است مورد توجه بسیاری قرار گرفت و استقلالی ها با حضور خود در سالن جو فوتبالی به تماشای این فیلم دادند. خصوصا اینکه مجتبی جباری و علیرضا اکبرپور هم در سالن حضور داشتند. همایون ارشادی بازیگر سینما هم در جمع استقلالی فیلم را دید و با پرچم آبی آنها عکس گرفت.

مستند «اسرار دریاچه» نیز یکی دیگر از فیلم هایی بود که مورد توجه بسیاری قرار گرفت و گروهی از طبیعت گردها برای تماشای این فیلم به پردیس چارسو آمدند.

فیلم های خارجی هم کم طرفدار نداشت و با استقبال بیشتری نسبت به سال های پیش روبرو شد تاجایی که کاملا سالن ها پر بود. در این روز انجمن صنفی تهیه کنندگان سینمای مستند ایران اولین آمار فیلم های مورد استقبال تماشاگران را اعلام کردند که فیلم «ورس» رتبه اول را کسب کرد.

نیکولا فیلیبر مستندساز مشهور فرانسوی هم قبل از نمایش فیلم اش «در تمامی لحظات» با تماشاگران صحبت و درباره این فیلم توضیحاتی را داد.

در دومین روز جشنواره و در گرمی حضور مخاطبان مستند، پنج مستند جدید هم رونمایی شدند.

مستند «آسک»

معرفی مستند «آسک» با حضور مهدی زمان پور کیاسری، کارگردان در سانس 14 سالن یک پردیس سینمایی چارسو برگزار شد. این کارگردان با نام بردن از عوامل فیلمش و تشکر از آنها گفت: «آسک»، زندگی شخصیت پیرمرد نابینای جنوبی را روایت می کند.

مستند «اسرار دریاچه»

معرفی مستند «اسرار دریاچه»  با حضور آرمین ایثاریان کارگردان، قطب الدین صادقی و عوامل دیگر برگزار شد. این مستند در روز دوشنبه 19 آذرماه در سانس 18 سالن یک پردیس سینمایی چارسو به نمایش درآمد. قطب الدین صادقی درباره این مستند گفت: به نظر من این مستند بیننده را در چنبره می گیرد، چون در عین زیبا بودن، بسیار علمی است و ما را با زوایای تاریخی و جغرافیایی این منطقه آشنا می کند. وی ادامه داد: این فیلم تاثیر فکری و حسی عمیقی می گذارد. مستندی است که می تواند ما را مکان بسیار بزرگ و تاریخی آشنا کند. امیدوارم این گروه راهشان را ادامه دهند. چون آنها توانسته اند با یاری دستگاه های علمی شناختی بالاتر از معمول را به ما بدهند.

محمد حسین نیری، دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم وهویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم که از مهمانان این فیلم بود درباره آن گفت: حضور ما در اینجا به خاطر رازآلود بودن تخته سلیمان است به علاوه بسیاری از موضوعات علمی و فناوری که در این پروژه وجود داشتند. ما همیشه می  گفتیم چرا نمی توانیم در کشور در حد استانداردهای مستندسازی دنیا تولید کنیم. جمع زیادی از طبیعت گردان و اهالی محیط زیست به تماشای این فیلم نشستند.

مستند«آبی به رنگ آسمان»

مستند«آبی به رنگ آسمان» به کارگردانی امیر رفیعی هم با حضور علیرضا اکبرپور و مجتبی جباری بازیکنان تیم فوتبال استقلال در سانس 20 سالن شماره یک پردیس سینمایی چارسو به نمایش درآمد.

حضور هواداران تیم استقلال باعث شده بود تا فضای داخل سالن سینما تحت تاثیر قرار بگیرد و نام بردن از نامداران تیم استقلال در این مستند با تشویق حاضران همراه باشد.

مستند «افسانه پادشاه نازیبا»

معرفی مستند «افسانه پادشاه نازیبا» کارگردان حسین تیاک در سانس 22 سالن شماره یک پردیس سینمایی چارسو به نمایش درآمد.

تیاک درباره این فیلم گفت: «افسانه پادشاه نازیبا» درباره کارگردان شناخته شده ییلماز گونی است. او از شاگردان میشایل هانکه بوده است. کارگردانی که حتی عباس کیارستمی هم گویا از فیلم های اوتاثیر گرفته است.

مستند«در تمامی لحظات»

معرفی مستند «در تمامی لحظات» با حضور نیکولا فیلیبر، کارگردان این فیلم در سانس 22 سالن شماره یک پردیس سینمایی چارسو به نمایش درآمد.

فیلیبر درباره این فیلم گفت: محوریت فیلم من جامعه پرستاری و پزشکی فرانسه است. آن ها همیشه در سایه قرار دارند با اینکه شغلی سخت اما کم درآمد دارند. علت ساخت این مستند این بود که چند سال قبل برای من مشکلی اورژانسی-پزشکی به وجود آمد و آن ها زندگی ام را نجات دادند. وی ادامه داد: این فیلم را ساختم تا ادای دینی به این قشر انجام داده باشم و «در تمامی لحظات» یک فیلم آموزشی است.

اضافه کردن دیدگاه جدید