شماره مطلب : 23656
زمان انتشار : 97/10/17 - 11:08 2019/1/7
آوینی فیلم: ابوالقاسم طالبی در برنامه «۱۰:۱۰ دقیقه» باز هم درباره حواشی فیلم‌ «قلاده‌های طلا» صحبت کرد و در بخشی از گفته هایش اشاره به حذف یکی از سکانس هاس جنجالی این فیلم کرد.
گفته های ابوالقاسم طالبی درباره پشت صحنه قلاده های طلا و خاطرات ضرغامی و خانه نشینی احمدی نژاد

شکایت کارگردان قلاده های طلا از وزارت اطلاعات

آوینی فیلم: ابوالقاسم طالبی در برنامه «۱۰:۱۰ دقیقه» باز هم درباره حواشی فیلم‌ «قلاده‌های طلا» صحبت کرد و در بخشی از گفته هایش اشاره به حذف یکی از سکانس هاس جنجالی این فیلم کرد.

آوینی فیلم: ابوالقاسم طالبی در برنامه «۱۰:۱۰ دقیقه» باز هم درباره حواشی فیلم‌ «قلاده‌های طلا» صحبت کرد و در بخشی از گفته هایش اشاره به حذف یکی از سکانس هاس جنجالی این فیلم کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، طالبی در این باره توضیح داد: «آن سکانس را خودم درآوردم و کسی نگفت دربیار. چون زمانی که فیلم را می‌ساختم احمدی نژاد ۱۱ روز در خانه نشسته بود و این دقیقا با حال بد من همزمان شد و از ایشان تعجب می‌کردم، چون با او دوست بودم و تماس‌هایی که می‌گرفتیم اثر نمی‌کرد. حدود هشت روز گذشت و ناراحت بودم. من این سکانس را گرفتم که اگر احمدی نژاد ادامه می‌داد حتما داخل فیلم می‌گذاشتم و ایشان را جزو فتنه گران حساب می‌کردم، ولی خب بعد دیدم که ایشان مطلبش را حل کرد و رییس جمهور است و من رعایت رییس جمهور بودنش را کردم.»

بخشی دیگر از حواشی گفته های این فیلمساز اختصاص به چگونگی نمایش «قلاده های طلا» در جشنواره فجر دارد. ابوالقاسم طالبی در این خصوص گفت: اگر حضرت آقا وارد نمی‌شدند، فیلم در جشنواره نمایش داده نمی‌شد. این که من گفتم پخش اول تلویزیون، فردا آقای ضرغامی در خاطراتشان نگویند رهبر با من تماس نگرفته است. من می‌گویم که برای اولین پخش سینمایی‌ و اولین نمایش در جشنواره، جلوی آن را گرفتند. بچه‌های سینما یادشان است، من یاد ندارم در جشنواره چنین اتفاقی افتاده باشد، یعنی حدود سه هزار نفر، همزمان در سه سالن تماشاگر فیلم بودند و حتی دو هزار نفر بیرون ماندند.

بخش دیگری از گفته های طالبی، درباره اطلاعیه منتشر شده از سوی وزارت اطلاعات در مورد سابقه فعالیت وی در این وزارتخانه بود که کارگردان «یتیم خانه ایران» در این خصوص گفت: این خبر اصلا صحت ندارد. ضمن اینکه اگر من پیش از سینما در وزارت اطلاعات کار می‌کردم، ۱۶ ساله بودم. وقتی ۱۶ ساله بودم رژیم شاه حاکم بود.  این یک خبر فیک است. خبر غلط و دروغ است. البته این موضوع را پیگیری می‌کنم.

وی افزود: با وزارت اطلاعات تماس گرفتم. به من گفتند این خبر اشتباه است و آن را تکذیب کنید. من هم گفتم این وظیفه‌ی من نیست. وزارت صاحب دارد و باید این خبر را تکذیب کند. به من گفتند از زمان تشکیل وزارت اطلاعات، یا وزیر اطلاعات صحبت می‌کند یا روابط عمومی اطلاعیه می‌دهد. اصلا ما چنین مصاحبه‌ای نداشتیم. کسی هم حق ندارد، چنین مصاحبه‌ای کند. این دروغ است. به من گفتند که تبعات سیاسی برای این موضوع وجود دارد که باید خودتان آن را حل کنید.

طالبی در ادامه گفت: شکایت خواهم کرد و همان کسی که این را گفته است، باید به جایی برسد.

کلید واژه ها

اضافه کردن دیدگاه جدید