شماره مطلب : 23732
زمان انتشار : 97/10/24 - 11:01 2019/1/14

مراسم تودیع و معارفه رییس موزه هنرهای معاصر تهران برگزار شد

آوینی فیلم: مراسم تودیع علی محمد زارع و معارفه احسان آقایی رییس جدید موزه هنرهای معاصر تهران با حضور هادی مظفری مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

آوینی فیلم: مراسم تودیع علی محمد زارع و معارفه احسان آقایی رییس جدید موزه هنرهای معاصر تهران با حضور هادی مظفری مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

در آغاز این مراسم، هادی مظفری؛ مدیرکل هنرهای تجسمیگفت: عنوان جا به جایی در سیستم‌های مدیریتی امری است معمول که در نهایت باید به پویایی سیستم منجر شود. زارع زحمات زیادی را به ویژه در دوران بازسازی موزه متحمل شد و با دقت و حساسیتی کم نظیر امور مربوط را پیگیری می کرد تا موجب صدمات مفهومی و فیزیکی به بنای موزه نشود. ایشان در دوران مدیریت خود با تعامل خوب با کارکنان موزه، نقشی شایسته در تحقق اهداف موزه داشت.

مظفری در ادامه سخنان خود به حضور آقایی در موزه اشاره کرد و گفت: انتخاب ایشان به عنوان مدیری از بدنه موزه که سابقه فعالیت و مدیریت در موزه را داشته است، از ابتدا مورد نظر ما بود ولی به دلیل فعالیت‌هایی که در هنرستان هنرهای زیبا شروع کرده بود، تمایل داشت آن فعالیت‌ها را به سامان کند و دوستان گواهی می‌دهند که هنرستان در این دوران متحول شده است و تقریبا اگر هر مسئولیتی غیر از موزه به ایشان پیشنهاد می‌شد نمی‌پذیرفت. امیدوارم در این دوره موزه هنرهای معاصر تهران به شأن موزه‌ای خود دست یابد و از برگزاری برنامه های غیرموزه‌ای اجتناب کند.

در ادامه زارع ضمن قدردانی از همکاران موزه در دوران حضور خود عنوان کرد: کارکنان موزه همواره با علاقه و عشق در موزه فعالیت کرده و از آن مراقبت کرده‌اند و اگر همکاری آنها نبود نمایشگاههای فوق العاده‌ای  چون تونی کرگ و علی اکبر صادقی امکان پذیر نبود.

وی با بیان این که مدیریت‌های فرهنگی نیاز به زمان برای نتیجه بخشی دارند، ابراز امیدواری کرد رییس جدید موزه که سالها سابقه  فعالیت در این حوزه را دارد، بتواند دورانی طولانی در سمت خود باقی بماند تا به اهداف متعالی مجموعه دست یابد.

آقایی نیز ضمن خرسندی از بازگشت به موزه و همکاری با کارکنان دلسوز و علاقمند موزه گفت: بازگشت به محیطی که قبلا در آن کار کرده‌ام بسیار سخت است و مسئولیت را دوچندان می‌کند. اهمیت موزه و جایگاه متعالی آن موجب می شود هر کمکی از دست هر فردی بر می‌آید دریغ نکند و من نیز همینگونه عمل خواهم کرد. در اولین فرصت به اتفاق جناب مظفری گفتگویی با پیمانکار موزه خواهم داشت و سپس در مورد برنامه‌های آتی موزه طبق برنامه‌ریزی قبلی گفتگو خواهیم کرد.
در این مراسم که باحضور معاونان اداره کل هنرهای تجسمی و همکاران موزه هنرهای معاصر تهران همراه بود، هادی مظفری حکم احسان آقایی را به وی اهدا و با اهدای لوح از خدمات زارع قدردانی کرد.

اضافه کردن دیدگاه جدید