شماره مطلب : 23741
زمان انتشار : 97/10/24 - 16:05 2019/1/14
برپایی اولین همایش دانش آموختگان مرکز اسلامی فیلم‌ سازی باغ فردوس

سید محمد بهشتی: واقعیت این است که بهتر از اینها هم می‌شد مدیریت کرد

آوینی فیلم: اولین همایش دانش آموختگان مرکز اسلامی فیلم‌ سازی باغ فردوس برگزار شد. گروهی که در این چند دهه جزو مهم ترین سینماگران ایران به حساب می آیند.

آوینی فیلم: اولین همایش دانش آموختگان مرکز اسلامی فیلم‌ سازی باغ فردوس برگزار شد. گروهی که در این چند دهه جزو مهم ترین سینماگران ایران به حساب می آیند.

به گزارش ایسنا، دانش آموختگان مرکز اسلامی فیلم‌سازی «باغ فردوس» که در ١۴ دوره از سال ۶١ تا پایان سال ۷۴ ـ ۷۵؛ تحصیل کردند، بعد از ۳۹ سال در یک همایش گردهم آمدند. نکته جالب در این گردهم آیی، سخنان سید محمد بهشتی  از مدیران سابق بنیاد سینمایی فارابی و از مهم ترین مدیران سینمای پس از انقلاب بود که با اشاره به گلایه‌های مطرح شده از سوی هنرمندان حاضر گفت: من بابت گلایه‌های شما عذرخواهی می‌کنم. چندین بار در گفتگویی که با رسانه‌ها و مطبوعات داشتند، از من سوال کردند که آیا شما اشتباهم کردید یا نه؟! و من تا حالا در مصاحبه‌ها زیر بار این موضوع نرفتم اما واقعیت قضیه این است که قطعاً بهتر از اینها هم می‌شد مدیریت کرد و خطاهای زیادی داشتیم. درستش این بود که در زمان خودش عذرخواهی می‌کردیم اما هنوزم برای عذرخواهی دیر نشده است. 

او یادآور شد: زمانی که در حوزه سینما بودم، تجربه خوبی بود و در دورانی که سپری کردم، تقریباً چیزی در سینما نبود که برای آن برنامه‌ریزی نکرده باشم. برای یک منظومه از موضوعات که در سینما با آن سر و کار داشتیم برنامه ‌ریزی کردیم و این‌ها دست به دست هم دادند تا یک سینمایی برپا شود.

سید محمد بهشتی گفت: فکر می‌کنم بعد از ۳۵ سال، این سینما برپا شده است. سینمای ارزشمندی داریم و بار این سینما بر دوش شما و دوستان دیگری است که در سینما هستند.  ما در سال ۶۲ تلاش کردیم همه موضوعاتی که به مدیریت مربوط می‌شوند مورد بحث قرار دهیم و برای آن برنامه‌ریزی کنیم؛ یکی از مهمترین حوزه‌هایی که ما با آن سروکار داشت این بخش نیروی انسانی آموزش دیده بود. 

شادمهر راستین، فیلم‌نامه نویس نیز در این همایش گفت: تقریبا از سال  ۷۸ به هر دلیلی از من خواسته شده که یک طرح درس برای مراکز آموزش فیلمسازی چه با حمایت دولتی و شهرداری و چه بخش خصوصی بنویسم، بدون اغراق و استثنا مبنای من باغ فردوس بوده است. زمانی که ما می‌خواستیم سر صحنه برویم می‌گفتند بچه های باغ فردوس آمدند و این افتخاری بود.

اضافه کردن دیدگاه جدید