شماره مطلب : 4219
زمان انتشار : 92/10/25 - 09:20 2014/1/15
علی نصیریان گفت: دولت باید از هنر (تئاتر) فقط حمایت کند و کار تولید، خلاقیت نمایش را به اهالی آن بسپارد.

نصیریان: نه حمایت مالی داریم نه معنوی

علی نصیریان گفت: دولت باید از هنر (تئاتر) فقط حمایت کند و کار تولید، خلاقیت نمایش را به اهالی آن بسپارد.

مراسم افتتاحیه سی و دومین جشنواره تئاتر فجر دقایقی پیش (24 دیماه) در مرکز همایش‌های جزیره کیش با حضور مسئولان و هنرمندان کشور برگزار شد.
در این مراسم قادر آشنا دبیر سی و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر ضمن ارائه گزارشی از بخش‌های مختلف جشنواره گفت: از مسئولان جزیره کیش به دلیل میزبانی بخشی ازاین جشنواره تشکر می‌کنم دلیل این میزبانی اشتیاق مسئولان این منطقه برای میزبانی جشنواره تئاتر فجر بوده است.
وی تصریح کرد: در این دوره از جشنواره 114 نمایش ایرانی حضور دارد که تنها 16 نمایشنامه آن متعلق به نویسندگان خارجی بوده و الباقی آن اثر نویسندگان ایرانی است.
علی نصیریان هنرمند پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون با بیان اینکه جشنواره تئاتر فجر یکی از مهمترین اتفاقات تئاتری کشور است، گفت:‌ جشنواره‌های مختلفی در طول سال برگزار می‌شود اما جشنواره تئاتر فجر چکیده تلاش هنرمندان کشور در یک سال است.
وی افزود: ظرفیت و خلاقیت بچه‌های تئاتر و سینما بیشتر از آنچه که می‌بینیم است. در واقع استعدادهای خلاق جوان در اطراف مملکت فراوانند اما متأسفانه به دلیل عدم استمرار فعالیت به ثمر نمی‌نشیند. فرهنگ استمرار می‌خواهد و یک استعداد هنری باید در طول سال برای پیشرفت هنرش استمرار فعالیت داشته باشد.
نصیریان به کمبود حمایت‌های مادی و معنوی در حوزه تئاتر اشاره کرد و گفت:  نه تنها حمایت مادی بلکه حمایت معنوی نیز در تئاتر کم است. باید انگیزه فعالیت‌ به واسطه حمایت‌های معنوی ایجاد شود.
وی در ادامه گفت: مملکت را دولت‌ها نمی‌سازند ملت‌ها می‌سازند درخواست می‌کنم تولید خلاقیت و ساخت و ساز هنر را به بچه‌های تئاتر بسپارید و به نظرم دولت تنها باید از هنرمندان حمایت کند.
نصیریان خطاب به هنرمندان شهرستانی گفت: اهالی تئاتر شهرستان‌ها خودآموزی را فراموش نکنید زیرا پتانسیل لازم برای آموزش تئاتر در سراسر کشور وجود ندارد.
این هنرمند پیشکسوت در پایان از حمایت جزیر کیش ابراز خرسندی کرد و از دیگر نهادها خواست تا در اینگونه فعالیت‌های فرهنگی و هنری مشارکت بیشتری داشته باشند.
 

منبع: مشرق

اضافه کردن دیدگاه جدید