شماره مطلب : 4746
زمان انتشار : 92/11/19 - 14:04 2014/2/8
مسعود آب پرور اعلام کرد سریال تازه‌اش را باز هم در فضای امنیتی با نام «کایدون» در سال 93 خواهد ساخت.

کارگردان «هوش سیاه» درباره موساد سریال می‌سازد

مسعود آب پرور اعلام کرد سریال تازه‌اش را باز هم در فضای امنیتی با نام «کایدون» در سال 93 خواهد ساخت.

به گزارش آوینی فیلم ، مسعود آب پرور کارگردان سینما و تلویزیون درباره تازه‌ترین کار خود به خبرنگار مهر گفت: پیگیر دو سه کار هستم و امیدوارم بعد از تعطیلات نوروز اتفاقات خوبی بیفتد. این آثار در ادامه کارهای قبلی من نیستند و قرار است سریال تازه‌ای بسازم.

وی افزود: این سریال جدید هم فضای امنیتی دارد و اکنون یک گروه فیلمنامه نویسی 6 نفره مشغول نگارش آن هستند. اسم این سریال هم «کایدون» است.

کارگردان «هوش سیاه» همچنین درباره جشنواره فیلم فجر نیز گفت: تاکنون چهار پنج فیلم بیشتر ندیده‌ام و بنابراین نمی‌توانم ارزیابی درستی از جشنواره سی و دوم داشته باشم.

به گزارش مهر، آب پرور ارائه توضیحات بیشتر در خصوص سریال خود را به سال آینده موکول کرد اما در جستجوی اینترنتی واژه «کایدون» مشخص شد سازمان موساد یک واحد ویژه عملیاتی مخفی را با نام «کایدون» (سرنیزه در زبان عبری) در ایران اداره می‌کند.

این واحد که در اصل بخشی از سازمان موساد است، وظیفه عملیات‌های ترور و آدم‌ربایی را در درجات بالای امنیتی بر عهده دارد و از دیگر بخش‌های موساد جدا است. بسیاری از مأموران واحد کایدون به دلیل استرس‌های شدید روانی و جسمی ناشی از ماهیت این کار تنها چند سال را در این واحد دوام می‌آورند. ترورهای دانشمندان هسته‌ای ایران، به این جاسوسان نسبت داده می‌شود.

 

اضافه کردن دیدگاه جدید