شماره مطلب : 4963
زمان انتشار : 92/11/30 - 16:55 2014/2/19

فرزندان شهیدان همت و کشوری: حاتمی‌کیا همیشه حرف‌های مهمی دارد

فرزندان شهیدان همت و کشوری که چندی پیش به اتفاق برخی دیگر از فرزندان شهدا برای حاتمی‌کیا مراسم بزرگداشتی برگزار کردند و در ایام جشنواره نیز از تازه‌ترین اثر او دفاع کردند اعتقاد دارند:حاتمی‌کیا همیشه حرف‌های مهمی برای گفتن دارد .

به گزارش آوینی فیلم ، محمد مهدی همت فرزند شهید محمدابراهیم همت گفت: ما خودمان متولی مراسم تجلیل از حاتمی کیا بودیم و همیشه دوست داشتیم بابت این سال‌ها از حاج آقای حاتمی کیا تشکر کنیم.
وی درباره ارتباطش با حاتمی کیا گفت: ایشان حاتمی کیا هستند و بی شک آشنایی اولیه ما با هم مربوط به فیلم‌هایشان بوده و احساس همدلی و بیان دردهایی که ایشان داشتند حس های مشترکی را بین ما ایجاد کرده است.
همت افزود: من به نظر ایشان احترام می‌گذارم و اعتقاد دارم که ایشان همیشه حرف‌های مهمی برای گفتن دارد و امیدورام همیشه بماند و باز هم بگوید.
همچنین علی کشوری فرزند شهید خلبان احمد کشوری نیز گفت: آثار دیگر حاتمی کیا اشاره مستقیم به شهیدان ندارد ولی در فیلم سینمایی «چ» اشاره مستقیم به شهید چمران شده است.
وی افزود: آقای حاتمی کیا فیلمساز بسیار بسیار موفقی در عرصه دفاع مقدس است و باید آثاری  را بسازد و خلق کند که دغدغه ‌های اصلی او هستند.
کشوری ادامه داد: کارنامه هنری آقای حاتمی کیا به قدری درخشان است که بر هیچکس پوشیده نیست.
وی در پاسخ به این سئوال که شما به عنوان فرزند یکی از تاثیرگذارترین شهدای دفاع مقدس چه خواسته‌ای از حاتمی کیا دارید،گفت: من خواسته ام را در مراسم تجلیل از ایشان گفته ام و دوست دارم که تصور نکنیم که جنگ و آثار دفاع مقدس از بین رفته است .بعضی‌ها گمان می‌کنندکه ما فرزندان شهدا در پر قو زندگی میکنیم ولی ما فرزندان شهید هزار و یک دغدغه و مشکل داریم . هم از بعضی افراد و هم از بعضی مسئولین حرف می‌شنویم. و از طرف دیگر  وقتی می‌بینیم که مثلا هنوز  خیلی ها حتی نام کوچک شهید همت، شیرودی و کشوری را نمی‌دانند غصه‌مان می‌گیرد.
 

منبع: مشرق

اضافه کردن دیدگاه جدید