شماره مطلب : 6106
زمان انتشار : 93/1/26 - 09:19 2014/4/15
عضو حقوقدان شورای نگهبان گفت: نرم افزار چند رسانه‌ای «کوثر» شامل بیش از دو هزار جلسه از بیانات آیت‌الله مجتبی تهرانی درباره حضرت زهرا(س) است که علاوه بر متن جلسات، دارای صوت و فیلم بوده و خواندن کتاب‌ها به تنهایی کفایت نمی‌کند.

کوثر؛ نرم‌افزار بیانات مرحوم «آقا مجتبی تهرانی»

عضو حقوقدان شورای نگهبان گفت: نرم افزار چند رسانه‌ای «کوثر» شامل بیش از دو هزار جلسه از بیانات آیت‌الله مجتبی تهرانی درباره حضرت زهرا(س) است که علاوه بر متن جلسات، دارای صوت و فیلم بوده و خواندن کتاب‌ها به تنهایی کفایت نمی‌کند.
 
به گزارش آوینی فیلم، آیین رونمایی از نرم‌ افزار چند رسانه‌ای «کوثر» شامل بیانات آیت‌الله آقا مجتبی تهرانی پیرامون شناخت، عظمت، جلالت و ویژگی‌های حضرت فاطمه (س) عصر امروز دوشنبه (۲۵ فروردین ماه) با حضور محسن اسماعیلی، عضو حقوقدان شورای نگهبان و حجت‌الاسلام عطری‌نژاد در فرهنگسرای سرو رونمایی شد.


حجت‌الاسلام عطری‌نژاد از شاگردان آقا مجتبی تهرانی در سخنانی کوتاه به بیان حدیثی در خصوص علت برتری و فضیلت حضرت علی(ع) بر سایر انسان‌ها پرداخت و گفت: عباس عموی پیامبر اکرم(ص) سؤال کرد برای چه علی(ع) بر ما فضیلت پیدا کرده در حالی که ریشه ما همگی یکی است.

وی اظهار داشت: حضرت رسول(ص) در پاسخ به سؤال عموی بزرگوار خود، داستان خلقت و آفرینش را توسط خداوند مطرح کردند و فرمودند: پروردگار متعال قبل از خلقت عالم، عرش و کرسی، نور مرا خلق کرد سپس از خلقت آفرینش اراده کرد نور علی را از نور من و فرشتگان و امام حسن و امام حسین علیهم‌السلام خلق کرد و بعد یک ظلمت و تاریکی عالم را فرا گرفت.

عطری‌نژاد افزود: ملائکه از خداوند سؤال کردند آیا این تاریکی از بین خواهد رفت که خداوند نور دخترم صدیقه طاهره سلام‌الله علیها را خلق کرد و به برکت زهرا(س) تمام عالم روشن شد و اگر زهرا را زهرا می‌گویند به این اعتبار است.

در ادامه مراسم محسن اسماعیلی عضو حقوقدان شورای نگهبان یکی از نزدیک‌ترین افراد به آیت‌الله مجتبی تهرانی سخنرانی کرد.

وی گفت: مناسبت‌هایی که ما را کنار هم جمع کرد آنقدر مهم و زیاد است که انصافاً هنر می‌خواهد که بتوان در لحظاتی که در این جلسه حضور داریم درباره آنها صحبت کرد.

وی عنوان کرد: واقعاً رحلت آیت‌الله مجتبی تهرانی، این مرد بزرگ مصیبت سترگی بود و حال که روز به روز از رحلت ایشان می‌گذرد خداوند تحقق این عرض را که خدمتشان کرده بود را محقق می‌کند و کسانی که با ایشان آشنا بودند بسیار راحت می‌توانند شهادت شرعی دهند که مرحوم استاد، کوهی از اخلاص بودند.

این حقوقدان شورای نگهبان با اشاره به ویژگی‌ مثبت نرم افزار چند رسانه‌ای کوثر خاطرنشان کرد: نرم افزار چند رسانه‌ای کوثر شامل بیش از دو هزار جلسه از جلسات سخنرانی آیت‌الله مجتبی تهرانی است که علاوه بر متن جلسات، دارای صوت و فیلم است که باید مخاطبان گرانقدر خصوصا جوانان، از متن و صوت و یا فیلم با هم استفاده کنند تا متوجه لحن گرم این عارف عامل شوند.

وی تصریح کرد: بنده معتقدم سخنرانی آقا مجتبی تهرانی منحصر به فرد است لحن و کلام ایشان آنقدر گرم است که خواندن کتاب‌ها به تنهایی کفایت نمی‌کند و چگونه می‌شود که یک کسی در گوشه‌ای از خیابان‌های شهر تهران بزرگ کلماتی بگوید که تا عمق وجود انسان اثر کند و از یادش نرود.

مراسم رونمایی از نرم افزار چند رسانه‌ای کوثر با نمایش کلیپی از روضه خوانی مرحوم آقا مجتبی تهرانی و مداحی محمد طاهری ادامه یافت.

مشروح سخنرانی محسن اسماعیلی شاگرد برجسته آیت‌الله مجتبی تهرانی متعاقبا منتشر می‌شود.

منبع: جهان

اضافه کردن دیدگاه جدید