شماره مطلب : 6708
زمان انتشار : 93/2/21 - 09:50 2014/5/11
برگزیدگان یازدهمین جشن بازیگر، به دبیری بهروز غریب پور مشخص شدند.

یازدهمین جشن بازیگر، برگزیدگان خود را شناخت

برگزیدگان یازدهمین جشن بازیگر، به دبیری بهروز غریب پور مشخص شدند.

آوینی فیلم- مراسم جشن شب بازیگر به دبیری بهروز غریب‌پور و با حضور علی مرادخانی، معاون هنری وزیر، حجسین طاهری، مدیر کل هنرهای نمایشی، پریسا مقتدی، مدیر مجموعه تئاتر شهر در سالن اصلی تئاتر شهر برگزار شد. این برنامه همان طور که از قبل هم اعلام شده بود، هیچ سخنرانی نداشت و این بار زبان نمایش بود که برای مخاطبان صحبت می‌کرد.

سعدی افشار، مرشد ولی‌الله ترابی، محمود استادمحمد، رضا رضامندی، ابوالفضل فیاضی و... از جمله هنرمندانی بودند که در سال 92 از میان اهالی تئاتر رفتند که تصویر آن‌ها پس اجرای اولین بخش از برنامه که به حرکات نمایشی اختصاص داشت پخش شد و حاضران را تحت تاثیر قرار داد.

خواندن پیام روز جهانی تئاتر بخش بعدی برنامه بود که توسط داریوش مؤدبیان و پس از اجرای یک قطعه نمایشی اجرا شد. در کل تلاش برگزار کنندگان جشن این بود که خارج از شکل مرسوم اینگونه مراسم‌ها و بدون سخنرانی‌های خسته کننده و تنها با استفاده هنر تئاتر و موسیقی برنامه را جلو ببرند، حتی وقتی عزت‌الله مهرآوران برای خواندن بیانیه انجمن بازیگران خانه تئاتر روی صحنه رفت تا کم بود بودجه تئاتر را تذکر دهد نیز از زبان نمایش استفاده کرد.

در این برنامه هنرمندان با زبان طنز به نقد وضعیت فعلی تئاتر پرداختند و این بار سیاه‌باز قصه، روایت غم انگیز تئاتر را با کنایه‌هایی به عملکرد مدیریت فعلی تئاتر و نحوه برخورد او  با هنرمندان را به تصویر کشید، اتفاقی که باعث تشویق حاضران شد. فرهاد تجویدی که همواره به عنوان هنرمندی خلاق شناخته می‌شود این بار هم با استفاده جوانان علاقه‌مند به تئاتر قطعه نمایشی کوتاه با زبان طنر و منتقدانه روی صحنه برد.

سعید پورصمیمی، شمسی فضل‌الهی، پری کربلایی و رحیم هودی، چهار هنرمند پیشکسوتی بودند که در این مراسم مورد تقدیر قرار گرفتند و پس از مرشد محسن میرزاعلی و خسرو احمدی به اجرای برنامه پرداختند.

در پایان این جشن سالانه برگزیدگان بدین شرح اعلام شد:

بازیگران زن:

1. ریما رامین فر
2. گلاب آدینه
3. بهناز جعفری

در این بخش گلاب آدینه پس از دریافت جایزه خود گفت: اگر بازیگری در سینما فوت کرده بود پوسترها و عکس‌هایش را در همه جا می‌دیدیم اما گویا مدیریت تئاتر بازیگران تئاتر را نادیده می‌گیرند. ماه‌گل مهر بازیگری نجیب، هنرمند، صبور و بی‌حاشیه بود و شنیدن خبر فوت‌ او برایم بسیار تلخ بود.

بازیگران مرد

1. پیام دهکردی
2. فرهاد آییش 
3. هوتن شکیبا

جایزه ویژه

هما روستا

نمایش ویژه

«یرما» کاری از علی رفیعی

در پایان این مراسم بهروز غریب‌پور خطاب به علی مرادخانی، معاون هنری وزیر که در سالن اصلی تئاتر شهر حاضر بود گفت: سالن اصلی تئاتر شهر بی‌بضاعت است، از شما می‌خواهم که بودجه تعمیر و بازسازی این مجموعه را به هر طریق جذب و هزینه کنید.

 

منبع: تسنیم

اضافه کردن دیدگاه جدید