شماره مطلب : 7960
زمان انتشار : 93/5/12 - 13:53 2014/8/3

حمايت پرستويي،تبريزي وپوراحمد ازکمپين مجريان کودک براي غزه

تهيه‌کننده برنامه «عموپورنگ» از پرويز پرستويي، کمال تبريزي و کيومرث پوراحمد به عنوان اولين هنرمنداني نام برد که از کمپين حمايت از کودکان غزه استقبال کرده‌اند.
مسلم آقاجان‌زاده در نشست معرفي کمپين حمايت از کودکان غزه ازاولين هنرمنداني که با اين کمپين همکاري کردند، ياد کرد و گفت: آقايان پرويز پرستويي، کمال تبريزي، کيومرث پوراحمد از اولين هنرمنداني بودند که از اين کمپين حمايت کردند و به نوعي بسم‌الله اين کار زده شده است و در ادامه اميدواريم همکاري‌ها گسترده شوند و بتوانيم اين اقدام را به ثمر برسانيم؛ ضمن اينکه امروز هم يک مراسم در جمع هنرمندان با حضورعموپورنگ درخصوص حمايت از کودکان غزه برگزار خواهد شد. تصورمان اين است که اتفاقات خوبي در آينده خواهد افتاد.

مردم در روز قدس گل کاشتند

اين تهيه‌کننده برنامه کودک در توضيحات کلي‌اش درخصوص برگزاري کمپين حمايت از کودکان غزه اظهار کرد: وظيفه‌اي که شرعا و عرفا در مقابل اتفاق تلخي که براي غزه افتاده است، برعهده داريم، ايجاب مي‌کرد که با کمک همه هنرمندان هر کاري که از دستمان برمي‌آيد براي کودکان غزه انجام دهيم؛ اين در حالي است که مردم ما در روز جهاني قدس امسال واقعا گل کاشتند و فضاي خيلي خوبي حاکم بود اما بعد از اينکه اين روز تمام شد به نظر مي‌رسيد که شايد اين مسئله رو به فراموشي برود و کمرنگ‌تر شود، به همين خاطر عمو پورنگ پيشنهاد برگزاري کمپين حمايت از کودکان غزه را ارائه داد که در مقابل اين پيشنهاد، دکتر دارابي (معاون سيما)، علي بخشي‌زاده (مدير شبکه دو)، علي زارعان (مدير گروه کودک و خردسال شبکه دو) و مجموعه شبکه دو سيما استقبال خوبي کردند و خواستار اين شدند که اين حرکت هر چه رسانه‌اي‌تر شود قطعا تاثيرگذاري بيشتري را در پي خواهد داشت. اين کمپين موفق نخواهد شد مگر با همکاري دوستان رسانه‌اي و هنرمندان و ورزشکاران کشور.
وي همچنين بيان کرد: با برگزاري کمپين حمايت از کودکان غزه قصد داريم يک حس مردمي و فضاي دلي ايجاد کنيم و تمام تلاشمان اين است که از همه کشورها بخواهيم به حمايت ازاين کمپين بپيوندند؛ ضمن اينکه ما در اين خصوص دو سايت جداگانه طراحي کرديم که يک سايت به افراد داخل کشور اختصاص دارد و همچنين در کنارش يک سايت ديگر با زبان خارجي براي افراد خارج از کشور راه‌اندازي کرده‌ايم که از اين طريق مي‌توانند همکاري خودشان را ارائه دهند. همچنين در کنار اين مسئله طرحي را در نظر گرفتيم که از مردم در سراسر جهان در راستاي حمايت از کودکان غزه امضاهايي معتبر جمع‌آوري کنيم و در تلاشيم تا بتوانيم اين امضاها را بين‌المللي و جهاني کنيم
تهيه‌کننده برنامه «پورنگ» درخصوص انعکاس داخلي و خارجي کمپين حمايت از کودکان غزه نيزعنوان کرد: تمام تلاش ما اين است که به اين مسئله کمک کنيم که برگزاري اين کمپين علاوه بر اينکه انعکاس داخلي داشته باشد در عين حال از انعکاس بين‌المللي نيز برخوردار باشد.همچنين در تلاشيم تا يک نماد براي حمايت از کودکان غزه در نظر بگيريم. ناگفته نماند که ما در اين راه تنها هستيم؛ البته دوستان صداوسيما خيلي در اين زمينه تلاش کردند اما در هر حال انجام چنين اقدامي نياز به جذب حمايت و کمک‌هاي مردمي هم دارد.
آقاجان‌زاده در پايان صحبت‌هايش در اين نشست خاطرنشان کرد: در تلاشيم تا تجمع چند هزار نفره کودکان و هنرمندان را بزودي به انجام برسانيم. تا کنون صداوسيما به شکل قوي در حمايت از طرح حمايت از کودکان غزه، پشت ما بوده است و از اين طرح استقبال کرده است. تمام تلاش ما اين است که با جمع آوري امضاهاي ميليوني مردم از سراسر جهان، به جو رواني که عليه رژيم صهيونيستي شکل گرفته، کمک کنيم.

کودکان معصوم هيچ آشنايي با مفهوم جنگ ندارند

داريوش فرضيايي در نشست صبح امروز با خبرنگاران ضمن تشکر از همکاران رسانه‌اي و همچنين هنرمندان جهت همکاري با کمپين حمايت از کودکان غزه اظهار اميدواري کرد: اميدوارم در اين حرکت انسان‌دوستانه و خداپسندانه گامي موثر براي کمک به کودکان غزه برداريم به دليل اينکه هر جنگي که در هر کشوري به راه مي‌افتد، اولين قربانيان در هر نقطه از جهان کودکان معصومي هستند که با واژه جنگ هيچ آشنايي‌ ندارند. من به عنوان يک انسان با کشتار کودکان مخالفم و به عنوان دوستدار کودکان خودم را موظف مي‌دانم که از همه کساني که دلشان براي کودکان جهان مي‌تپد در جهت حمايت از کودکان غزه دعوت به همکاري کنم.
وي در ادامه عنوان کرد: اين روزها در انواع رسانه‌ها اتفاقات تلخ غزه را مي‌بينيم که دل هر انساني را به درد مي‌آورد؛ بنابراين به عنوان يک انسان اين امر را ضروري مي‌دانم که براي کمک به کودکان سرزمين غزه قدمي برداريم و اعلام کنيم که با کشتار کودکان که به نوعي نسل‌کشي است مخالفيم و مي‌خواهيم قدمي موثر در اين زمينه برداريم؛ چراکه معتقدم کودکان جداي از قوميت‌ها و مليت‌هايي که دارند اقشار پاک و بي‌آلايش هر جامعه هستند و زماني که به اين عنصر پاک انساني آسيب مي‌رسد، نمي‌توان بي‌تفاوت رفتار کرد.
او در عين حال تصريح کرد: دلم مي‌خواهد صداي مرا همه مردم دنيا بشوند و چقدر خوب است که حمايت از کودکان غزه را جهاني و بين‌المللي کنيم.

موي مشکي و زرد يک کودک برايمان فرقي نمي‌کند

اين مجري برنامه کودک همچنين در بخشي ديگر از صحبت‌هايش به شادي و نشاط برنامه «پورنگ» در شرايطي که اتفاقات تلخي در غزه در حال رخداد است، اشاره کرد و يادآور شد: «عمو پورنگ» از جمله شخصيت‌هاي شاد برنامه‌هاي کودک بود که هنوز هم شاد است اما در همين فضاي شاد دلش نمي‌خواهد اين نگاه‌ها خارج از ارزش‌هاي انساني باشند؛ بنابراين براي من نوعي فرقي نمي‌کند که يک کودک در کجاي دنيا باشد چرا که ما نبايد به عنوان انسان نسبت به جناياتي که در حق کودکان مي‌شود، بي‌تفاوت باشيم. موي مشکي و زرد و پوست سفيد و سياه براي کودکان هيچ فرقي ندارد و مهم نيست کودکان کدام سرزمين هستند؛ چراکه معتقدم دنياي زيباي کودکان در هيچ کجاي دنيا نبايد خراب شود.
فرضيايي همچنين تأکيد کرد: شخصيت‌هاي هنري زيادي هستند که نسبت به اتفاق تلخي که براي غزه افتاده است بي‌تفاوت نبوده‌اند و حالا مايه آبروريزي است که ما نسبت به غزه بي‌تفاوت باشيم، بنابراين از همه مردم در زمينه حمايت از غزه به ويژه کودکان اين سرزمين تقاضاي همکاري مي‌کنم.

کمپين حمايت از کودکان غزه تا کي ادامه دارد؟

وي در ادامه در پاسخ به اينکه برگزاري کمپين حمايت از کودکان غزه بُعد معنوي دارد يا مالي؟ و اينکه آيا با تمام شدن ماجراي غزه اين کمپين ادامه خواهد داشت؟ توضيح داد: در ارتباط با قضيه مالي اين رويکرد بايد توضيح بدهم که در اين زمينه مسلما بايد به پيشرفت اين کمپين نگاه کنيم چرا که اين کمپين با مشارکت مردم پا مي‌گيرد و اگر ما بتوانيم اين کمپين را به سرانجام برسانيم کار بزرگي انجام داده‌ايم؛ ضمن اينکه برگزاري اين کمپين مختص به همه بچه‌هاي دنياست و فقط مربوط به غزه نيست و همه کودکاني که نياز به کمک و حمايت دارند، همواره در اين کمپين مدنظرمان هستند. ناگفته نماند که درخصوص برگزاري اين کمپين، بُعد معنوي اين قضيه مهم‌تر است و براي ما خبرسازي مهم‌تر از بُعد مالي محسوب مي‌شود.
داريوش فرضيايي در پايان صحبت‌هايش به اين پرسش که چرا دير به فکر برگزاري کمپين حمايت از کودکان غزه افتاده‌اند؟پاسخ داد و گفت: مدت‌هاست که در صفحه مجازي و شخصي‌ام در اين خصوص مطلب نوشته‌ام و هميشه از خدا خواسته‌ام که خودش کمک کند ولي من دوست داشتم برگزاري اين کمپين با کمک گسترده مردم همراه باشد به همين خاطر مدتي زمان برد تا در نهايت چنين کمپيني را در نظر گرفتيم.

 

 

منبع: ایسنا

اضافه کردن دیدگاه جدید