شماره مطلب : 8094
زمان انتشار : 93/5/20 - 09:06 2014/8/11
کمپین عمو پورنگ در شرایطی شکل گرفت که همه اقشار ملت هر یک به نحوی از کشتار وحشیانه کودکان و زنان و ویرانگی غزه انزجار خود را اعلام کردند.

عدم حضور سازندگان دوملیتی «کلاه قرمزی» در کمپین «پورنگ»

کمپین عمو پورنگ در شرایطی شکل گرفت که همه اقشار ملت هر یک به نحوی از کشتار وحشیانه کودکان و زنان و ویرانگی غزه انزجار خود را اعلام کردند.

به گزارش آوینی فیلم ،  بسیاری از خانواده‌ها در روز قدس انزجار خود را ابراز کردند و در ادامه کودکان به همراه والدینشان در برج میلاد جمع شدند و مراتب انزجار خود را از این کشتار ابراز کردند که بازخورد خوبی در رسانه‌های ایرانی و خارجی داشت. در این کمپین که به عنوان کمپین عمو پورنگ شکل گرفت بسیاری از شخصیت‌های هنری، فرهنگی، نخبگان، چهره‌های مطرح و اندیشمندان جامعه حضور دارند. این گروه‌ها در حمایت از این حرکت با عمو پورنگ، کسی که سال‌ها برای کودکان این مرز و بوم زحمت کشیده و سمبل در این حرکت است، هم‌نوا شدند. اما جای خالی «کلاه قرمزی و پسرخاله» در این کمپین و تجمع روز پنجشنبه خالی بود. کلاه قرمزی و پسرخاله که محبوب بسیاری از خانواده‌های ایرانی است و همیشه توانسته نظر مخاطبان را به خود جلب کند جای خالی‌اش در این کمپین به وضوح دیده می‌شود. برنامه‌ای که توانسته نظر بینندگان ایرانی مقیم خارج از کشور را هم به خود جلب کند این بار جایش خالی است. این برنامه یکی از برنامه‌های شاخص شبکه دو به شمار می‌آید و در تمام اعیاد با برنامه‌های جذاب خود می‌تواند با خانواده‌ها همراه شود. حال چرا خالقان کلاه قرمزی و پسرخاله در کمپین حاضر نشدند؟ شاید یکی از دلایل اقامت در کانادا است، خالقان عروسک‌های دوست‌داشتنی ایرانی از اینکه اگر در کمپین حاضر شوند احتمال دارد در رفت و آمدشان به کانادا به مشکل بربخورند، ترجیح دادند در کمپین حاضر نشوند در حالی که این دوستان بیشترین برآورد تولید برنامه کودک و نوجوان را از سازمان صدا و سیما دریافت می‌کنند اما در این امر مهم حاضر نشدند حتی نامی از عروسک‌ها برده شود. پسرخاله که عروسک بامعرفتی است و معرفت و مرام او مورد توجه علاقه‌مندان به این عروسک‌هاست، این بار و در جایی که حضورش لازم و ضروری است و باید از کودکانی که بی‌دلیل کشته می‌شوند دفاع کند، جایش خالی است! «کمپین عموپورنگ» یک مطالبه عمومی در برابر رژیم کودک‌کش صهیونیستی است که تصور نکند دنیا در مقابل این جنایت‌ها سکوت می‌کند اما این بار کلاه‌قرمزی و پسرخاله سکوت اختیار کردند!

 

منبع: وطن امروز

اضافه کردن دیدگاه جدید