شماره مطلب : 9196
زمان انتشار : 93/7/19 - 13:46 2014/10/11
 حجت‌الله ایوبی، رئیس سازمان سینمایی در حاشیه مراسم رونمایی از مجموعه فیلم‌های برگزیده دفاع مقدس در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات رسانه‌ها پاسخ داد.
ایوبی در جمع خبرنگاران:

برای ساخت «شهید همت» امیدواریم بتوانیم تقسیم کار کنیم

حجت‌الله ایوبی، رئیس سازمان سینمایی در حاشیه مراسم رونمایی از مجموعه فیلم‌های برگزیده دفاع مقدس در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات رسانه‌ها پاسخ داد.

به گزارش آوینی فیلم، حجت‌الله ایوبی، رئیس سازمان سینمایی در حاشیه مراسم رونمایی از مجموعه فیلم‌های برگزیده دفاع مقدس در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات رسانه‌ها پاسخ داد.

وی در خصوص برگزاری سی و سومین جشنواره فیلم فجر، گفت: جشنواره فجر به عنوان سال تحویل سینمای ایران، مهمترین جشنواره سینمای کشور، رونمایی از فیلم‌های سینمایی کشور با شکوه برگزار می‌شود. چند تغییر ساختاری در جشنواره فجر امسال انجام شد. یکی از آنها تغییر زمان برگزاری بخش بین الملل جشنواره است که اردیبهشت ماه برگزار می‌شود. جشنواره ما در دهه فجر جشنواره سینمای ایران است. این تفکیک برای بهتر برگزار شدن هر دو بخش جشنواره انجام شد. تغییرات دیگر نیز در آینده توسط دبیر جشنواره اعلام می‌شود.

رئیس سازمان سینمایی در مورد انتخاب «امروز» میرکریمی برای اسکار گفت:‌ انتخاب فیلم برای اسکار راهکاری دارد . 9 نفر از برجستگان سینمای کشور این فیلم را انتخاب می‌کنند، پس من نمی‎توانم در این انتخاب دخالت داشته باشم.

ایوبی در خصوص جلسات مشترک با نهادهای دیگر برای تولید آثار دفاع مقدس و فیلم‌های مانند «شهید همت» گفت: از بهمن سال گذشته خودم مبتکر این جلسات مشترک بودم. این جلسات با تمام دست اندرکاران سینمای دفاع مقدس برگزار شد و در آنها سعی کردیم تقسیم کار کنیم. یک سازمان به تنهایی امکان حمایت از این نوع فیلم‌ها را ندارد زیرا بسیار پر هزینه هستند. هنوز هم داریم به جلسات ادامه می دهیم و امیدواریم بتوانیم تقسیم کار کنیم. ما اعلام کردیم که سهم خود را برای ساخت این فیلم‌ها می‌دهیم، بقیه نیز در تلاش برای تامین بودجه هستند.

وی در مورد تولیدات مشترک سینمای ایران با دیگر کشورها خاطرنشان کرد: تولید مشترک از کارهای خوبی است که خیلی آسان نیست. رسیدن به سناریو مشترک سخت است. در حال حاضر دو، سه فیلم هستند که به صورت مشرک ساخته می‌شوند. یکی از آنها فیلم «جنجال در عروسی» است که در بخش خصوصی با یکی از کشورهای اروپایی ساخته می‌شود. همچنین در حال رایزنی برای تولید فیلمی به صورت مشترک با اکراین هستیم. هلند نیز برای تولید مشترک اعلام آمادگی کرده است.

رئیس سازمان سینمایی در مورد صندوق حمایت از هنرمندان گفت: کارهایش در حال انجام است و وقتی تمام شد به شما خبر می‌دهم.

ایوبی در خصوص مدرسه آموزش عالی سینما نیز تاکید کرد: همه کارهای که باید در مجموع ما پخت و پز می شد، انجام شده است. کارگاه ها در حال مشخص شدن هستند، مدیر هم بزودی مشخص می‌شود.

وی در پایان گفت: تاکنون فیلم های سینمایی در گیشه بیش از کل سال قبل فروخته اند.

 

منبع: تسنیم

اضافه کردن دیدگاه جدید